Szkolenia
Podnosimy Twoje kwalifikacje, otwieramy nowe możliwości, gwarantujemy bezpieczeństwo w pracy.
W naszej ofercie
Zakres naszej działalności
Kursy na urządzeniach UTB
Wózki widłowe każdej kategorii, suwnice, wciągarki, wciągniki, podesty, HDS-y i inne
Usługi BHP
Prowadzimy szkolenia BHP, a także zajmujemy się związaną z tym dokumentację.
Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Najczęściej zadawane pytania
Czy apteczka jest koniecznością w firmie?
TAK. Nie tylko jest koniecznością, ale jej wyposażenie musi mieć odpowiedni termin przydatności. Apteczka powinna być w miejscu dostępnym, a także powinna być bardzo dobrze widoczna. Zawartość apteczki, wbrew wielu przekonaniom, nie powinna zawierać leków przeciwbólowych, leków nasercowych i nasennych, kropli żołądkowych, ostrych narzędzi itp. Jej zawartość powinna być dostosowana do rodzaju wykonywanej działalności i ilości zatrudnionych osób.
Czy zatrudniając ludzi pracujących na wózku widłowym i HDS ja jako właściciel muszę posiadać uprawnienia na te urządzenia?
Obowiązek posiadania uprawnień spoczywa na operatorach urządzeń. Wskazane jest jednak, aby pracodawca, chcąc zapewnić odpowiednie warunki pracy oraz bezpieczne warunki pracy, posiadał co najmniej takie same uprawnienia lub zatrudniał osobę, nadzorującą tym pracom.
Jestem właścicielem małej firmy, zatrudniam tylko jednego pracownika na stanowisku biurowym. Stanowisko to nie stwarza moim zdaniem żadnych ryzyk zagrażających jego zdrowi lub życiu. Czy muszę przeprowadzać w takim wypadku szkolenie BHP?
Jeśli pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę istnieje obowiązek przeszkolenia zarówno pracownika, jak i pracodawcę. Należy pamiętać, że pracownicy zatrudnieni na podstawie innych umów również mogą przejść szkolenia BHP, co sprzyja zapewnieniu bezpiecznym i higienicznym warunkom pracy.
Przy ostatniej kontroli PIP zostałem pouczony o wykonaniu Oceny Ryzyka Zawodowego na każdym stanowisku pracy, na jakim zatrudniam pracowników. Co to za dokument, jakiemu celowi ma służyć?
Ocena ryzyka zawodowego polega na systematycznym badaniu wszystkich aspektów pracy, które jest przeprowadzane w celu stwierdzenia, jakie zagrożenia w środowisku pracy mogą być powodem urazu lub pogorszenia się stanu zdrowia pracownika i czy zagrożenia te można wyeliminować, a jeżeli nie , jakie działania podjąć, aby je zminimalizować.
Zatrudniam wózkowego. Osoba ta świetnie sobie radzi na tym stanowisku, od lat pracowała na wózku widłowym w swoim gospodarstwie. Czy praktyka wystarczy, czy pracownik musi przejść szkolenie BHP na tym stanowisku?
Na stanowisku „wózkowego” pracownik musi przejść nie tylko szkolenie BHP, ale również zawodowe szkolenie oraz zdać egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Aby podejść do takiego egzaminu należy ukończyć 18 r.ż oraz mieć dobry stan zdrowia, pozwalający na podjęcie pracy na takim urządzeniu.